Deportivo Alavés’in önümüzdeki sezon için yeni bir teknik direktörü var

Bu bölümü doğrudan yönetmesi gereken kişinin İspanya Federasyonunun kendisi olduğunu anlamaktan dışlanan bir şey. Şu anda WURTH ile sponsorluk anlaşması devam ediyor.

Peki, ve SPORT’un öğrendiği gibi, Birinci Bölüm hakemleri ve asistanları, bu 2018-2019 sezonunda RFEF ile otomotiv ürünleri şirketi arasındaki mevcut anlaşmaya dahil edilmesi gereken reklam gelirini tahsil etmekten vazgeçti. Unutulmamalıdır ki hakemler, FIFA forma giyme yetkisi verdikten sonra 2001 yılından beri reklam yayınlamaktadır. Dijital platform “Quiero” ile piyasaya sürüldü.

Üyelerin reklamdan almayı bıraktığı ve doğrudan RFEF’in kasasına giren bu para, kadın tahkim ve İkinci B hakemleri lehine tahsis edilmelidir.Her biri profesyonel futbol hakemlerininki gibi ekonomik bir duruma sahip değil. zevk almak. Bir başhakemin asistanlar söz konusu olduğunda 4500 karşılığında yılda yaklaşık 9000 euro aldığını konuşuyoruz. Şüphesiz bu, tüm hakemlerin kabul ettiği harika bir jesttir. 

LaLiga, VAR’daki yeni ofsayt projeksiyonunu gösteriyor

RFEF, tahkim performansına saygı gösterilmesini talep eder

Öte yandan, CTA’nın sürekli iyileştirme programı dahilinde, milli takım duruşunun ardından hafta içi seansa denk gelen birinci sınıf hakemlerle aylık toplantı düzenlenerek teknik yönlerin iyileştirilmesine devam edileceği öngörülmektedir. fiziksel durumunuzu kontrol etmek için. Öte yandan Yardımcı Hakemler, VAR’daki öğrenim programlarına devam ederler. Ciudad del Fútbol’da dört kurs tamamlandıktan sonra, aşağıdakiler, bu teknolojiyi gümüş kategorisine mükemmel bir şekilde yerleştirmek için gerçek oyun durumlarıyla pratik yapmaya başlayacakları, Lloret de Mar’da Kutsal Hafta ile aynı zamana denk gelen bir turnuva olacak. İspanyol futbolunun 2019-2020 sezonundan.

19 Mart’ta, Spor gazetesinde size Birinci ve İkinci Lig hakemlerinin geçen yıl ilk başta almak zorunda kaldıkları tanıtım nedeniyle oyundan vazgeçmeyi seçtiklerini söyledik. İspanya Kraliyet Futbol Federasyonu (RFEF), LaLiga’nın sponsorluğunu aktif hale getirme karşılığında 3 milyon euro reklam ödeyeceği sözü verdiği LaLiga ile Ağustos 2018’de imzalanan tekliften vazgeçti.

08/29/2019

Yasa 30.08.2019, 10:08 CEST

Ramon Fuentes

Bu bölümü doğrudan yönetmek zorunda olanın federatif kurum olduğunu anladığında RFEF tarafından dışlanan bir şey. Şu anda Wurth ile sponsorluk anlaşması devam ediyor.

Birinci Bölüm hakemleri ve asistanları nihayet geçen sezonun reklam gelirini RFEF ile otomotiv ürünleri şirketi arasındaki mevcut anlaşma çerçevesinde toplayacaklar. Unutulmamalıdır ki hakemler, FIFA forma giyme yetkisi verdikten sonra 2001 yılından beri reklam yayınlamaktadır. Dijital platform “Quiero” ile piyasaya sürüldü.

Bir başhakemin yılda yaklaşık 9000 euro, asistanlar içinse 4500 euro aldığını konuşuyoruz. Ama evet, hakemlerin başlangıçta tam olarak oynayacakları oyunların olduğu kadın hakemlik ve İkinci B hakemler lehine tahsis etmek için küçük bir yüzde verdiklerinden tam olarak alamayacakları bazı miktarlar. Ve katılımcılar gidiyordu. reklam almayı durdurmak için.

SOSYAL GÜVENLİK

Özellikle önemli olan ve şu anda durgunlaşmaya devam eden başka bir husus, Sosyal Güvenlik ile ilgili olanıdır. Bu, tahkim kurulunun birkaç yıldır aktif olarak çalıştığı, hatta o zamanlar spordan sorumlu eski başkan Sánchez Arminio’ya yazdığı ve mevcut Carlos Velasco Carballo’nun hakemler için devam ettirdiği bir savaş. İspanya Futbol Federasyonu içinde bu rejim altında veya bunun için mevcut bir toplumda.

Dahası, profesyonel tahkim anlaşmasına göre, LaLiga 195.000 Euro’luk bir miktar ayırdığında ve aynı anlaşmada “RFEF’in mülkiyetinde veya uygun olduğunda Sosyal Güvenlik’in özel rejiminde” açıkça ifşa edildiğinde Genel rejim hukuken mümkün değilse, kendi hesabına çalışan veya kendi hesabına çalışan işçilerin, Hakem ve Yardımcı Hakemlerin oranı ”.

LaLiga’nın tüm profesyonel futbol hakemlik hizmetleri için RFEF’e yirmi dört milyon avrodan fazla ödediği söz konusu anlaşmaya dahil olan miktarlar. Geçtiğimiz sezon hakem, yardımcı hakem, dördüncü hakem ve maç delegelerinin toplam ücreti 15.342.909 Euro’dur.

Sonra her hakem ve asistanın VAR ve AVAR olarak yaptıkları çalışmalar için aldıkları maaşlar var. Primera durumunda, her hakem için VAR olarak 2000 Euro ve AVAR rolleri için 850 Euro’dur. Segunda için miktarlar sırasıyla 900 ve 400 Euro’dur. Toplamda ve bakım masrafları göz önüne alındığında, LaLiga’nın Birinci Lig için bu konsept için RFEF’e ödediği tutarlar, İkinci Lig’de 1.277.902 ve 829.947’dir. Bu da toplam 2.106.849’dur.

Tüm bu unsurları göz önünde bulundurarak, kendimizi Birinci sınıf bir üniversitenin oyun başına yaklaşık 4053 Euro talep ettiği ve buna ödenekler ve genel giderler için türetilmiş kavramların eklenmesi gereken bir senaryoda buluyoruz. Ayrıca aylık 12.437 euro civarında bir ücretleri var. Buna Ciudad del Fútbol’da iki maçta VAR olarak oynamanın bir sonucu olarak ortalama 4000 euro eklemeliyiz. İkinci Lig durumunda, genel ve diyet harcamalarına ek olarak şu anda oyun başına yaklaşık 1.765 euro ve ayda yaklaşık 7.861 euro alıyorlar.

RFEF, kadın takımlarıyla dürüstlük görüşmelerine başladı

Hakem Atama Komitesinin üçüncü üyesi için RFEF ile Liga arasında bir anlaşma yoktur.

Bu sezondan itibaren VAR olarak yeni görevlerinize ortalama iki oyun için ayda 1800 Euro eklemeniz gerekiyor. Ve her iki durumda da, hem Birinci hem de İkinci durumda, reklam olarak alacakları şey eklenir, ancak bunun bir kısmı temel tahkime tahsis edilmekten vazgeçilmiştir.

Deportivo Alavés’in önümüzdeki sezon için yeni bir koçu var. Bu, kulübün bu sabah yaptığı resmi açıklamaya göre, önümüzdeki sezon Paseo de Cervantes enstitüsüne bağlanacak olan Asier Garitano.

21.05.2019

17: 44’te CEST

Asier Garitano (Bergara, 6 Aralık 1969), yolculuğuna Alicante’nin yardımcı koçu olarak banklarda başlayan tanınmış bir antrenördür. Baş antrenör olarak ilk tecrübesi, 2. B grubunda ikincisi ilan edildiği Orihuela’da oldu. Leganés için sözleşme imzaladığı Haziran 2013’te koç olarak en iyi aşaması başladı.

Salatalık takımında 2.Lig’e yükselmeyi başardı, daha sonra 2016’da tarihi LaLiga Santander’e tarihi bir yükselme yaptı. 2017 / 18’de en üst kategoride kalmak ve bir Kupa yarı finali onu Real Sociedad için imzalamaya itti. geçen yaz.

“Deportivo Alavés, Bergara koçunu ağırlamak istiyor ve ona albiazul olarak yeni sahnesinde iyi şanslar diliyor. Ongi etorri, Asier!”, Alavés web sitesindeki resmi açıklamadan aktardılar.

Garitano’nun imzası, Abelardo’nun kulüpte devam etmeyeceğini onayladığı açıklamalarının ardından geldi.

PSG, Bayern ve Arsenal, Hermoso ile ilgileniyor

Barça – Valencia: Kupa finali için yüksek ve düşük

“Alavés burada kalmam için mümkün olan her şeyi yaptı. Kendimi biliyorum ve önümüzdeki yıl% 100 olmayacağımı biliyordum, Sporting de Gijón’da zaten başıma geldi ve yanılmışım. Alavés bunu hak etmedi. Spor ve ekonomi alanında güvenli bir anlaşmaya varacaktık, ancak% 200’de olmazsam mantıklı olan devam etmem ve Alavés’e kalarak asla zarar vermem. “

UEFA İcra Komitesi, aynı 2019-2020 sezonunda UEFA Avrupa Ligi’nin eleme aşamasında uygulanmaya başlanacak olan VAR’ın uygulanmasında bir adım daha atmaya karar verdi. Özellikle 32. turdan bu yana, Şampiyonlar Ligi’nde geçen sezonla aynı adımları takip ediyor.

09/25/2019

Yasa 09/26/2019, 14:54 CEST

Ramon Fuentes

VAR

Bu nedenle hakem eğitim kursu bugünlerde Hollanda’da düzenleniyor. Özellikle, Çarşamba gününe kadar bu müsabakanın henüz yapılmadığı liglerden 20 hakemin çağrıldığı Hollanda Futbol Federasyonu tesislerinde.

UEFA’nın Portekiz, Türkiye gibi diğer liglere ek olarak büyük liglerden (Almanya, İspanya, https://goldbets.top/en-iyi-siteler/ Fransa, İtalya veya Almanya) yeterli sayıda hakemi olmasına rağmen; VAR’ın halihazırda kullanıldığı yerlerde; Önümüzdeki Şubat ayından itibaren hem Şampiyonlar Ligi hem de Avrupa Ligi çakıştığı zaman bu teknolojinin henüz uygulanmadığı bu liglerin yetkililerini eğitmeye devam etmesi gerekiyor.

Çünkü UEFA’nın başlattığı konuşlandırma, stadyum dışında VAR işlevlerini yerine getirebilmek için mobil birimlerle Şampiyonlar Ligi’nde şimdiye kadar geliştirilenle aynı olacak. 2019/20 finalinden itibaren UEFA Kadınlar Şampiyonlar Ligi finalinde ve 2021’de UEFA Avrupa Kadınlar Şampiyonası’nın teknolojiyle birlikte çalışacağı son aşamasına yerleştirildiği bu sezon da bu sezon olacak. kale çizgisi.

İcra Komitesinin bu kararı, SPORT’ta halihazırda sahip olduğumuz teknolojik karmaşıklıktan dolayı, şu anda Eurocup gibi bir yarışmanın toplam kalifikasyon aşamasında uygulamayı taahhüt etmediğini teyit etmektedir. tüm stadyumlarda. Bu yüzden önce kulüp müsabakalarına bahis yapıyorum ve bunu kadın futbolunun son aşamasında da uyguluyorum.