Oyun dediğimde pek çok şey yapabiliriz demek istiyorum.

Afrika yolu

Bununla birlikte, Platform Pro seçimlerinden kollarını bükmeyi reddediyorlar ve kaynaklarını maksimumda tüketerek oyunu oynamaya çalışacaklar. Bu anlamda, oyunu oynamayı kabul edebilecek çeşitli Afrika federasyonları ile iletişime geçme olasılığı araştırılıyor. Ancak, FIFA’nın yaptırım tehdidi, talep edebilecekleri paradan ağır basmaya devam ediyor.

SPOR MAĞAZASININ ANLAŞMALARINI KAÇIRMAYIN

Dün Kongre genel oturumunda, Katalan, Galiçya veya Bask spor takımlarının uluslararası yarışmalarına katılmanın kapısını açacak olan CiU ve ERC tarafından önerilen yasal reformlar tartışıldı, ancak PP ve PSOE oylamada güçlerini birleştirdi ve çoğunluk tarafından reddedildi. .

Her iki girişimin destekçileri, iki çoğunluk grubundan 270 milletvekiline kıyasla, yalnızca kendi yardımcıları olan PNV, IU-ICV ve Karma gruptan yaklaşık otuz oy desteği aldı.

Önerilen bir yasada ERC, federe sporcuların uluslararası yarışmalarda İspanyol takımıyla oynamayı ideolojik bile olsa herhangi bir nedenle reddedebileceğini sorarken, CiU otonom federasyonların uluslararası yarışmalara katılabilmesi için Spor Yasasını reform etmeyi önerdi.

ERC’den Joan Puig, önerisini özgürlük lehine geniş bir savunmayla savundu, Hükümeti Katalan takımları için uluslararası tanınırlık kazanma girişimlerini iptal etmek için “küfür” uygulamak ve “kötü sanatları” kullanmakla suçladı ve Kamera’ya itiraf etti. İspanyol takımı kazandığında zevk almadığını.

CiU tarafında Josep Maldonado, reformunu “Katalanların sahip olduğu bir hakkı” tanımaktan sorumluydu ve “Katalan halkının oybirliğiyle iradesine” itaat etti. Çağrılan sporcuların seçime katılmaya neden “tehdit altında” zorlandığını merak ettikten sonra, “askeri” konusunda bile vicdani ret olduğunu hatırladı.

SPOR MAĞAZASININ ANLAŞMALARINI KAÇIRMAYIN

Manel Martínez bu sezon Eïvissa adına ilk golünü 1-0 kaybettikleri maçın 89. dakikasında attı. Hedef kendi başına zaten özeldir, ancak Sabadell ve Nova Creu Alta’ya karşı olduğunu eklersek, oyuncunun bunu yoğun bir şekilde yaşaması mantıklıdır, özellikle de oyuncunun çok iyi bitirmediğini hesaba katarsak. rakip teknisyen, Ramon Moya.

Manel geçen sezon Aralık ayında Vallesana takımını çok fazla dakikası olmadığı için terk etmek zorunda kaldı. Forvet, sezon ortasında ulaştığı ancak 18 gol atan Eïvissa’ya gitti ve Balear takımının İkinci B’ye yükselmesinin mimarlarından biri oldu.Fate, Lluís Elcacho’nun adamlarının Katalan grubunda oynamasını istedi, bu yüzden ‘evi’ olarak gördüğü Nova Creu Alta’ya geri dönecekti. “Sabadell bana her şeyi verdi. Beni tanıyanlar, kulübü ve taraftarlarını çok sevdiğimi çok iyi biliyorlar, çünkü onlar tarafından sevildiğimi hissediyorum,” dedi oyuncu dün SPORT’a güvence verdi ve “kesinlikle bunu yapan insanlar vardı. kutlamamı anlamadı, ama bu kişisel bir meseleydi ve hiçbir zaman zahmet etmek istemedim. https://gamblingprofessors.com/tr/casinoslot/ Hedefe göre yaşıyorum ve bu benim için çok önemliydi. “

Forvet, “uzun zamandır içimde bir şey vardı ve gol attığımda patladım, ama hiçbir zaman beni ayakta alkışlayarak karşılayan taraftarları kırmak istemedim. Kimse kafasından nasıl geçebilir ki? ? “. Aslında Manel, “Sabadell’in 10 yaşındaki insanları nedeniyle olduğu yerde ve her yıl olduğu gibi taraftarlar bir kez daha takımın başarılarının çok önemli bir parçası olacak” konusunda çok net.

CREU ALTA’DAN KALKIŞ

Manel, Harlequin kulübünden ayrılmak zorunda kaldığında, “Arka kapıdan yapsam da, hiçbir zaman açıklama yapmak veya tartışma yaratmak istemedim. Sabadellli olduğum için rahatsız etmek istemedim. Asla yapmam. bir amca yalan söylememişse evden ayrıldı “. Manel, alacalı antrenöre karşı özel ‘intikamını’, ruhuna zarar veren bir hedefle yaşadı.

Miguel García, Kasım 2008’de yapılması planlanan seçimlerde L’Hospitalet başkanlığı için aday olmaya devam edeceğini doğruladı. Garcia, L’Hospitalet Televisió’ya yaptığı açıklamada, birkaç ay süren belirsizliğin ardından bunu açıkladı: “Hiç şüphesiz ki, Yeniden seçilmeyi bekleyeceğim … bu çok olgun bir karar, çünkü benim için net değildi. ” Aklına gelen şüphelere rağmen, nehir kenarındaki sakinlerin ‘başkanlığı’ “bu kulüp için çalışmaya devam etmenin faydalı olduğuna ve dahası, ilk günkü kadar heyecanlıyım,” diye düşünüyor.

Kulübün tarihindeki en uzun süredir yaşayan L’Hospitalet’in en üst düzey lideri olarak 14 yaşında olan Miguel García, en iddialı tarafını göstererek, “gerçek olasılığa sahip olmadan ayrılmak istemediğini ekledi. İkinci Lig A’ya gidiyorum. Hayır mevcut durumumuzdan memnunum. ” Ve ribereños, 1963’ten 1966’ya kadar arka arkaya üç sezon boyunca gümüş kategorisinde oynadılar ve her zaman geri dönme hayallerini gördüler.

Bununla birlikte, nehir kenarı sakinleri başkanı kulübün sosyal çalışmalarını – “mümkünse ilk takımdan daha önemli” – vurguladı ve “Şu anda 400’den fazla çocuğun spor yaptığı kulübü sağlamlaştırmaya devam etmek istiyorum. “

Miguel Garcia’nın Jaume Barris’in (1994) istifasından sonra göreve başladığını ve 14 yıllık başkanlık döneminde sandıktaki konumunu onaylamak zorunda kaldığını hatırlayalım. Pubilla Casas’ın şu anki başkanı Lluís Dorado’dan önce 1996-97 sezonundaydı.

Dört promosyon

Görev süresi altında L’Hospi, ikinci A’ya terfi için iki terfiye ve bir terfi ile İkinci B’ye iki terfiye itiraz etti. Ayrıca kulüp, bu yılki ile Copa del Rey’in üç baskısına katıldı. Tek köstebek 2002-03 sezonunda Üçüncü’e inişti.

Tabandan gelen futbol açısından ribereños, Division of Honor’ı kurtarmaya çalışan gençlik takımı dışında tüm takımlarını en yüksek kategoride tutuyor.

SPOR MAĞAZASININ ANLAŞMALARINI KAÇIRMAYIN

Copa del Rey’in üçüncü turundaki çekiliş, L’Hospitalet için acı tatlı bir tada sahipti. Ribereñolar, Jordi Roura gibi Lig’e iyi başlamayan Real Unión ile önümüzdeki 10 Ekim’de tek maçta kendilerini ölçmek zorunda kalacaklar. Irundarras, Segunda B’nin 2. grubunda evinde bir beraberlik ve iki mağlubiyetle sondan ikinci sırada. Olumsuz yanı, L’Hospi’nin evden uzakta oynamak zorunda kalması, ancak yerinden edilme olabilecek en kötü şey değil.

Hospitalenses’in teknik sekreteri Eusebi Corpa, “Real Unión’un iyi bir takım olduğunu ve son yıllarda her zaman bizim gibi bir geçiş döneminde olmasına rağmen, her zaman terfi için oynadığını” düşünüyor. Corpa bize “Kazanmak için Irún’a gideceğiz, çünkü bu yarışmada büyük umutlarımız var ve uzağa gitmek istiyoruz” güvencesi veriyor.

Ve L’Hospi hak kazanırsa, bir sonraki turda bir ‘Avrupa’ takımının, yani Şampiyonlar Ligi veya UEFA Kupası’nda oynayan bir Birinci Lig’in varlığı garanti edilir.

Katalan Federasyonu, bu öneriyi ‘FIFA tarihi’ olmadığını ve bu şekilde İspanyolların talebi reddedemeyeceğini iddia ederek yaptı.

Bahsi geçen istasyon tarafından bildirildiği üzere, ABD Futbolu bu talep hakkında bilgilendirildi ve İspanya Federasyonu onay verdiği sürece, Katalonya’ya karşı Barcelona’da hazırlık maçı oynamayı kabul ettiler.

Jordi Roche liderliğindeki Federasyon, FEF liderlerinin bu yeni teklife yeni engeller koymamasını umuyor.

SPOR MAĞAZASININ ANLAŞMALARINI KAÇIRMAYIN

Katalonya’daki spor konularının başı, pozisyonunda oldukça kararlıdır ve 14 Ekim Pazar günü oyunu oynamaya kararlıdır, herhangi bir veto ile sonuçlanmadan ve rakibe karşı, yani ABD ise sonunda geri dönerse. İspanya Futbol Federasyonu ile ihtilafa düşmemek için.

“Şu anda oyun oynama imkanı aranıyor. Oyun derken pek çok şey yapabileceğimizi kastediyorum. En önemlisi, onun zamanında belirlenmiş bir tarih olması ve spor olmadığı sürece O tarihte oynanabilmesi için, 14 Ekim’de bir tür spor etkinliği gerçekleştirmek için mümkün olan her şeyi yapmalıyız, “dedi kendinden emin Anna Pruna, RCD Espanyol’un kadın Bàsquet Olesa ile sponsorluğunun imzalanması sırasında dün .

Pruna, bu varsayımsal olayın gelmesini artık beklemeyecek olsalar da, İspanya Federasyonu’nun yeniden düşüneceği konusunda umutluydu. “Bir hükümet pozisyonu olarak, oyunun egemen bir ülke olsun ya da olmasın oynanması gerektiğini söyleyebilirim. ABD’ye karşı oyun oynamak zaten imkansız olduğu için başka bir rakip aranıyor. Her halükarda bir tarih belirlendi. dost canlısı olanlar için oynamaya çalışacağız “, diye tekrarladı Secretària General de l’Esport. Son olarak, İspanya Federasyonu’nun pozisyonunu düzeltmesini beklemediklerini ve Barselona’da yeni bir Katalan partisinin yaşanması niyetiyle ilerlemeyi planladıklarını söyledi.

Katalan Futbol Federasyonu (FCF), çıkarlarını savunmak için savaşmaya devam edecek. Dün, Kraliyet İspanya Futbol Federasyonu’na (RFEF) açıkça ‘savaş’ ilan etmeden, RFEF’in devam ettirdiği veto için bir teslim işareti olarak beyaz bayrağı yükseltmeye niyetinin olmadığını açıkladı. Ekim ayında Amerika Birleşik Devletleri’ne karşı bir dostluk maçı.

FCF, yönetim kurulu toplantısının ardından dün yayınlanan dört maddelik bir bilgilendirme notunda, durumdan pişmanlık duyarak, Katalan ekibinin 14-0’da sahaya atlaması için çalışmaya devam edeceğine söz verdi.

Notun birinci noktasında, “kamu kurumları, Katalan futbolu halkı ve Katalonya halkının” aldığı destek takdir edildi.

Bir başkasında, “yönetim kurulunun iradesinin ABD’ye karşı oynamak olduğu, ancak Villar’ın yasağı ve geçerli bir çözüm aramayı reddetmesi – 11 Ekim’de oynamak gibi – ABD’nin farkında olarak bize yol açtığı belirtildi.